Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje ciasteczka. Więcej informacji w naszej Polityce Prywatności.

Artboard-1 Artboard-2 Artboard-3 Artboard-4 Artboard-5 Artboard-6 Artboard-7 Artboard-8 Artboard-9 Artboard-10 Artboard-11 Artboard-12 Artboard-13 Artboard-14 Artboard-15 Artboard-16 Artboard-17 Artboard-18 Artboard-19 Artboard-20 Artboard-21-copy-2 Artboard-21-copy-3 Artboard-21-copy Artboard-21 Artboard-22-copy Artboard-22 Artboard-23-copy Artboard-23 Artboard-24-copy Artboard-24 Artboard-25-copy Artboard-25

Najczęściej zadawane pytania

ZAKUPY I PŁATNOŚĆ


 1. Jakie płatności są akceptowane ?

  W Sklepie Elementy honorujemy następujące opcje płatności: przelew oraz płatność internetowa poprzez serwisy PayPal i DotPay.

 2. Na jaki nr konta mogę uiścić opłatę za zakupy?

  ELEMENTY WEAR Sp. z o.o.
  ul. Grochowska 301/305
  03-842 Warszawa
  Idea Bank
  Konto: PL18 1950 0001 2006 0002 7410 0002
  BIC/SWIFT: IEEAPLPA
  dla płatności w Euro
  Idea Bank
  IBAN account: PL 88 1950 0001 2006 0002 7410 0003
  BIC/SWIFT: IEEAPLPA
  Twoje zamówienie zostanie przekazane do realizacji po zaksięgowaniu płatności.

 3. Czy mogę anulować zamówienie?

  Tak, jeżeli zamówienie nie zostało opłacone. Jeśli już dokonałeś transakcji, natomiast paczka nie została jeszcze przez nas wysłana, prosimy napisz do nas shop@elementywear.com w celu anulowania zakupu.

 4. Co mogę zrobić, żeby zmienić moje zamówienie?

  Skontaktuj się z nami drogą mailową na adres: shop@elementywear.com

 5. Czy mogę zwrócić moje zamówienie?

  Tak, procedury reklamacji i zwrotów są opisane w zakładce ZWROTY oraz REKLAMACJE.

 6. Czy mogę dostać fakturę do mojego zamówienia?

  Tak, dokonując zakupu wpisz w komentarzu prośbę o fakturę oraz podaj niezbędne dane.


DOSTAWA


 1. W jakim czasie moje zamówienie zostanie wysłane?

  Zamówiony towar jest wysyłany najpóźniej w przeciągu 7 dni roboczych od zaksięgowania płatności. Zazwyczaj dostawa przesyłek krajowych od momentu wysyłki nie trwa dłużej niż 1 dzień roboczy. W przypadku przesyłek zagranicznych czas dostawy jest zależny od kraju dostarczenia i przewoźnika. Dodatkowo w dniu nadania paczki zostanie wysłana do Ciebie informacja drogą mailową o zmianie statusu zamówienia na "Complete" wraz z komentarzem, że przesyłka została odebrana przez przewoźnika wskazanego przy zamówieniu.

 2. Czy jest możliwość wysyłki zagranicznej ?

  Tak, Elementy dostarczają produkty do każdego kraju. W opcjach wysyłki należy wybrać kraj, do którego przewoźnik ma dostarczyć przesyłkę. Przypominamy jednak, że koszty dostawy w zależności od wybranego kraju mogą ulec zmianie oraz klient zagraniczny zawsze ponosi koszty dostawy.

 3. Jaki jest koszt dostawy?

  Dla przesyłek krajowych koszt dostawy to 15 pln. Przesyłki na terenie Unii Europejskiej kosztują zgodnie z kalkulacją wyświetlaną po zaznaczeniu docelowego kraju., Koszt przesyłki naliczany jest wg taryfy przewoźnika.

 4. Czy mogę otrzymać darmową przesyłkę powyżej konkretnej kwoty ?

  Tak, zapewniamy darmową przesyłkę przy zamówieniu powyżej 500 zł. Opcja ta dotyczy jedynie przesyłek krajowych.

 5. Czy mogę uzyskać informację, kiedy paczka zostanie dostarczona ?

  Tak, napisz do nas wiadomość shop@elementywear.com postaramy sie jak najszybciej udzielić Ci informacji o terminie dostawy.

 6. Czy otrzymam paragon wraz z zamówieniem ?

  Oczywiście, wraz z Produktem wysyłany jest paragon potwierdzający dokonanie zakupu. Prosimy o zatrzymanie paragonu przy ewentualnej reklamacji bądź zwrocie.

 7. Czy mogę odebrać przesyłkę osobiście ?

  Tak, podczas zakupów należy wybrać opcję Odbiór Osobisty. Przesyłkę można odebrać w butiku Elementy przy ul. Mysiej 3 w Warszawie lub w pracowni przy ulicy Grochowskiej 301/305. Zostaniesz powiadomiony mailowo bądź telefonicznie, kiedy Twoje zamówienie będzie gotowe do odbioru.

 8. Czy mogę zapłacić za moje zakupy przy odbiorze ?

  Niestety nie. Zakupy dokonywane w sklepie internetowym muszą być opłacane internetowo.


WYMIANA, ZWROTY

  1. W jaki sposób mogę zwrócić lub wymienić towar?

   Towar zakupiony w sklepie internetowym możesz zwrócić w ciągu 14 dni od daty otrzymania przesyłki bądź odebrania osobiście w butiku. Wystarczy, że wypełnisz formularz zwrotu (Odstąpienie od umowy zawartej na odległość), który możesz pobrać TUTAJ i dołączysz do paczki zwrotnej wraz z dowodem zakupu (paragonem) - warunek konieczny. Jeśli zgubiłeś paragon skontaktuj sie z nami albo wypełnij Oświadczenie o zgubionym paragonie fiskalnym, który możesz pobrać TUTAJ i dołącz do przesyłki zwrotnej – warunek konieczny. W celu wymiany zwracanego towaru na inny najpierw skontaktuj się z nami drogą mailową. Udzielimy Ci informacji czy dysponujemy towarem, na który chcesz dokonać wymiany. Pamiętaj, że możesz zwrócić/wymienić tylko te rzeczy, które nie noszą śladów użytkowania, nie były prane i są niezniszczone. W przypadku zakupów stacjonarnych czas na zwrot to 7 dni kalendarzowych.

  2. Gdzie mam nadać przesyłkę zwrotną ?

   Zwracany towar prosimy przesłać na poniższy adres:
   Elementy Wear sp. z o.o.
   ul. Grochowska 301/305, lok. 117
   03-842 Warszawa
   lub zwrócić towar osobiście w butiku Elementy w Warszawie przy ul. Mysiej 3.
   Jeżeli wysyłasz paczkę pocztą pamiętaj o zachowaniu potwierdzenia nadania, przyda się w przypadku problemów z przesyłką.

  3. Czy ponoszę koszty nadania przesyłki zwrotnej ?

   Tak, Klient ponosi koszty przesyłki zwrotnej. W przypadku uznania zwrotu Elementy zwracają Klientowi koszty przesyłki opłaconej podczas składania zamówienia.

  4. Czy zwracając zakupy otrzymuję też zwrot za przesyłkę?

   W sytuacji odstąpienia od zakupów koszt odesłania towaru do nas jest po Twojej stronie. Zwrot kosztu wysyłki poniesionego przy zakupie (wysyłka od nas do Ciebie) zwracamy do wysokości odpowiadającej najtańszej opcji przesyłki dostępnej w ofercie. (cena najtańszej dostępnej w naszym sklepie wysyłki) =( zwracana Ci kwota)
   Jeżeli wybierzesz droższy środek transportu, nie otrzymasz zwrotu różnicy między wartością wybranej dostawy a najtańszym sposobem transportu

  5. Ile będę czekać na zwrot płatności ?

   Zwrócimy Ci płatność w ciągu 14 dni od daty dostarczenia do nas przesyłki. Jeśli w tym czasie nie otrzymasz zwrotu środków skontaktuj się z nami. Forma zwrotu należności zależy od metody płatności wybranej podczas składania zamówienia. W przypadku gdy nie uznamy zwrotu skontaktujemy się Tobą drogą mailową lub telefoniczną.

  6. Czy mój zwrot może nie zostać uznany?

   Niestety tak, w przypadku, gdy towar będzie nosił ślady użytkowania, był prany lub jest zniszczony oraz gdy przesyłka zwrotna została nadana po terminie 14 dni od daty otrzymania przesyłki.

  7. W jaki sposób wymienić towar i jakie są koszty?

   Jeśli chciałbyś wymienić produkt na inny lub ten sam w innym rozmiarze napisz do nas shop@elementywear.com. Postaramy się dobrać nowy produkt dla Ciebie. Jednorazowo paczkę z nowym produktem nadamy na nasz koszt. Za przesyłkę nietrafionego zakupu do nas płaci Klient. Wymiany produktów zakupionych w sklepie internetowym można dokonać również w wybranych butikach stacjonarnych Elementy.

  8. Czy mój zwrot może nie zostać uznany?

   Niestety tak, w przypadku, gdy towar będzie nosił ślady użytkowania, był prany lub jest zniszczony oraz gdy przesyłka zwrotna została nadana po terminie 14 dni od daty otrzymania przesyłki.

REKLAMACJE

Produkty Elementy objęte są dwuletnim okresem gwarancji.

  1. W jaki sposób mogę zareklamować towar?

   Aby zareklamować towar należy wypełnić formularz reklamacji, który znajdziesz TUTAJ i dołączyć do przesyłki wraz z dowodem zakupu (paragonem). Wnosząc reklamację, prosimy o podanie następujących danych: imię i nazwisko Klienta, adres, dane pozwalające na identyfikację sprzedaży (np. login, numer zamówienia, datę transakcji), przedmiot i przyczynę reklamacji, dane kontaktowe.

  2. W jakim czasie moja reklamacja zostanie rozpatrzona?

   Reklamacje są rozpatrywane w terminie do 14 dniu od momentu otrzymania reklamowanego towaru wraz z formularzem reklamacji i paragonem.

  3. Jakie są możliwości uznania reklamacji?

   Jeśli reklamacja zostanie uznana, zaproponujemy Ci nieodpłatną naprawę lub wymianę na ten sam model wolny od wad, lub inny model.

  4. Jakie reklamacje nie są uznawane?

   Nie uznajemy reklamacji wynikających z użytkowania produktu lub złej pielęgnacji.

  5. Czy produkty z oznaczeniem „out of stock” są uzupełniane ?

   Zależnie od produktu cyklicznie uzupełniamy magazyn. Jeżeli jesteś zainteresowany/a jakimś produktem, którego nie ma obecnie w magazynie, zapraszamy do kontaktu. Damy Ci znać, czy produkt będzie produkowany w najbliższym czasie.

  6. Czy mogę otrzymywać bieżące informacje o nowościach w Elementach ?

   Tak. Wystarczy wejść w zakładkę Newsletter. Podaj nam swój adres e-mail, a będziemy informowali Cię o nowościach i specjalnych ofertach Elementów.

  7. W jaki sposób zrezygnować z subskrypcji Newslettera ?

   W Newsletterze, który otrzymałeś/aś, kliknij na znajdującą się na dole opcję „Wypisz mnie z Newslettera”. Automatycznie usuniemy Cię z listy odbiorców.

  8. Jak odzyskać zapomniane hasło ?

   W panelu logowania wystarczy kliknąć opcję „zapomniałem/am hasła”. Na podany przez Ciebie adres e-mail zostanie wysłany link przekierowujący do strony, na której stworzysz nowe hasło.

  9. Jak mogę skontaktować się z Elementami w sprawie innych pytań dotyczących mojego zamówienia lub otrzymanych produktów?

   Zapraszamy do kontaktu mailowego na adres shop@elementywear.com.

  10. Czy Elementy posiadają butik bądź można je znaleźć stacjonarnie w sklepach ?

   Tak, Elementy posiadają dwa butiki/showroom-y:

  11. Czy Elementy posiadają butik bądź można je znaleźć stacjonarnie w sklepach ?

   Tak, Elementy posiadają dwa butiki/showroom-y:

   1. W kameralnym domu handlowym przy ul. Mysiej 3, znajdujący się na 2 piętrze.

   oraz:

   2. W Centrum Handlowym Wroclavia we Wrocławiu przy ul. Suchej 1.

   Dodatkowo można Nas znaleźć w butikach w kilku miastach Polski, których adresy znajdziesz w zakładce “O NAS”

  12. Skąd wiem, że dokonałem/am zakupu?

   Na podany przez Ciebie adres e-mail wysłane zostanie podsumowanie zakupów wraz z potwierdzeniem dokonania transakcji.